Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

3. 11. 2007

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

4.12.2006 19:21 | suchar | Pc Tuning

Začněme tedy tím nejzajímavějším - již zmíněnou skříní Nexus Breeze. Ta je svým zpracováním poněkud jiná, než ostatní. Už první pohled na ni vás přesvědčí o tom, že nejde o žádný tuctový model jen v mírně obměněné verzi. Ptáte se, čím že je skříň Nexus Breeze tak zajímavá? Ticho!

Nehledě na vnitřní uspořádání má skříň své specifické rysy, které nikde jinde jen tak nenajdete. Jde zejména o ztvárnění bočnic jejichž hrany ve všech směrech přesahují přes samotné "tělo" skříně. Když ale skříň položíte naležato, budete jí moci nahlédnout pod sukni a spatřit nasávací ventilátor.

Otevírání skříně je taky trochu neobvyklé. Nejdříve je nutné sejmout (vzadu je jedním šroubkem přichycen) vrchní kryt. Poté se vám naskytne pohled na odhlučňovací materiál ve vrchní části a také (a to hlavně) na uchycení obou bočnic. Každá je zde totiž připevněna jedním šroubkem, který obklopuje plastové držátko. V první řadě je nutné povolit onen šroubek a poté stačí vzít za držátko, přičemž jeho vzpřímením (tedy pootočením o 90˚) se bočnice mírně nadzvedne a tím se uvolní. Následně stačí za držátko chytit a bočnici vysunout.

Pro lepší představu následují dva obrázky jež znázorňují otevírání, které se jen tak nevidí.

Po sundání levé bočnice se vám naskytne pohled do nitra celého stroje. Bez jakéhokoliv důkladnějšího zkoumání váš zrak spatří hned dva netypické prvky, jež byly doposud pod bočními štíty skryty. Konkrétně jde o velký nízkootáčkový ventilátor oranžové barvy s průměrem 12cm jež je umístěn na dně skříně a nabírá zespodu čerstvý vzduch. Díky tomuto řešení je celá skříň postavena na dvou poměrně vysokých podstavcích, aby byl zaručen dostatečný přísun vzduchu k ventilátoru. Díky dostatečnému prostoru se vzduch nemusí nikudy tlačit a navíc rozměrné bočnice (jež přesahují) plní funkci zvukové bariéry i v tomto případě, jelikož jsou až k zemi. Druhým prvkem je svislá výztuž podepírající zdroj - standardně bývá totiž ve vodorovné poloze hned pod zdrojem.

Po otevření zjistíte, že obě bočnice jsou dost robustní a obě jsou na vnitřní straně pokryty odhlučňovacím materiálem. Jen na levé bočnici je samozřejmě vynechán prostor pro onu vertikální výztuž podepírající zdroj. Zatím se k účinnosti celého řešení z hlediska vydávaného hluku nebudu vyjadřovat a nechám si zhodnocení na samotný závěr.