Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čalouneni mysi

3. 11. 2007

Čalouneni mysi


Nedávno sem v tašce s oblečením na vyhození oběvil pravděbodobně ségry rolák z matroše který pod různým úhlem pohledu má různé odstíny modré,nevim co to je ale na dotek je to něco jako flock a je to pružný.Rozhodl sem se že si jím potáhnu jednu z nepoužívaných myšek.
Zatím mě napadly dva způsoby jak ji potáhnout a oba jsou použitelné po troše cviku.
Zatímco při prvním způsobu potahujete každou část myši zvlášť při druhém potáhnete celou myš jedním kusem a pak tento kus pomocí žiletky nebo nože na koberce ve spojích rozříznete.Poprvý sem použil první metodu ale nelíbilo se mi že díky mému asi až moc důkladnému zastřihování povrchu vznikly docela široké bílé spáry mezi jednotlivými díly (na fotkách to není vidět). Zkusil jsem tedy druhý postup ale v jeho průběhu sem zjistil že nemám nůž na koberce ani žiletku a tak při rouzřezávání obyč nožem vznikly spáry opět :-(
Jak říkám chce to trochu cviku a pravděpodobně zkusím myš ještě předělat.
K této úpravě potřebujete oboustranou lepicí pásku a nějakou pružnou látku.Myš resp. její díl celý polepíte oboustranou lepicí páskou. Je důležité polepovat po malých kouscích aby se páska nekrabatila.Díky tomu že bude látku držet po celé její ploše naprosto stačí na její upevnění pro běžné používání a zároveň ji lze snadno strhnout pokud se vám potáhnutí nepovede.
Po oblepení vezmete dostatečný kus látku a napnete ho na myš.Ne moc-jen tak aby se látka nadměrně nekrabatila v různých záhybech-proto je důležité aby byla dost pružná.Látku poctivě uhlaďte aby se důkladně přichytila k pásce.Poté nůžkama odstříhnete přebytečné kusy látky - tak aby jí ale zbylo dost (odhadem 1-2mm) na zakrytí mezer mezi jednotlivými díly.To provede se všemi díly myši.Pokud ste potáhli celou myš jedním kusem látky nastal čas pro žiletku nebo nůž na koberce kterým ve spárách látku rozříznete.

Poznámka pro lamy :-) : Spodek (dno) myši se nepotahuje ani u kuličkovky ani u optiky

Já sem z látky ještě vystříhal nápis 717 a nalepil ho na zadek myši (je to na jedný fotce).
Celej postup by chtěl asi ještě vylepšit ale s trochou cviku se dá dosáhnout dobrýho výsledku.