Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alien TheLegacy casemod

3. 11. 2007

Alien TheLegacy casemod

H.R.Giger mě vždycky fascinoval a tento mod bude doufám konečně splněním mého snu o pravém casemodu. Dlouho jsem si pohrával s myšlenkou tvorby vlastního custom homemade case a poté, co tak neslavně skončil předešlý Rifle mod se mi hardware usídlil na delší dobu volně na stole. Nadešel čas realizovat odvěkou touhu.

Půjde o casemod ve stylu švýcarského umělce H.R.Gigera s hlavním motivem jeho geniálního Aliena (Vetřelce). Celá case z masivního dřeva bude formátu SBT (super big tower), což je prostě mrcha ještě větší, než klasický bigtower. Vnitřní část case bude natřena černou lesklou barvou a doplněna o prvky, charakterizující vetřelce, jako jsou černé elektro roury pro vedení veškeré kabeláže a typický Alienovský sliz a černé žebrovité zdivo (těžko to popsat. však to každý zná). Stejně tak venkovní povrch skříně bude celý pokrytý hmotou s motivy Gigerovy tvorby. Nejzásadnější prvek však bude samotný Alien, který bude rozervávat vrch a levou horní polovinu case a drát se ven.

Dole v pravé bočnici ještě bude díra, ze které bude čouhat vetřelcův dlouhý ocas, táhnoucí se v pozvolné vlně až dopředu. Case bude vybavena třemi okny, vyplněnými tahokovem. Jedno okno je tradičně v levé bočnici a má tvar písmene L. Další dvě malá okna jsou vpředu a v pravé bočnici a umožňují pohled dovnitř na plošinu nad disky, na které bude jedno velké vetřelčí vejce, nasvícené čtyřmi červenými diodami. Vnitřek case osvětluje dalších 8 červených LEDek v oblasti motherboardu.

Na pravé bočnici bude velké podsvícené logo Alien TheLegacy. Jednotlivé okruhy LEDek (board, egg, logo) bude možno nezávisle na sobě zhasínat a regulovat sílu svitu diod.

Cirkulace vzduchu bude zajištěna dvěma 120mm ventilátory (vpředu dole a vzadu u CPU) a jedním 92mm ventilátorem nad zdrojem ve stropě (není ještě jisté, možná bude stačit průduch pro samovolný odchod horkého vzduchu). Vše samozřejmě s možností manuální regulace otáček.

Přední nasávací ventilátor bude krýt velká hlava z Gigerova Necronomiconu, jejíž otevřenou tlamou bude do case vnikat studený vzduch.

Svou změnou projde i systém chlazení od CPU a GPU osazené velkými chladiči z dílen špičkového Zalmanu, až po pasivní chlazení chipsetu, realizované pro změnu produktem od Revoltecu.

Zatím jsem v začátcích práce. Mám hotovou základní bednu a dělám elektroinstalaci. Na fotografiích je provizorně připevněné osvětlení pro představu, jak to asi bude vypadat. Povrch case bude na řadě až nakonec a dokončení prací je naplánováno na letní prázdniny. Jistě se při práci dostaví ještě množství změn, takže jsem sám zvědavý na konečný výsledek.

-Spectrator-

Dodatek Mrtta: Tak tohle je mazec, a pokud všechno bude tak jak má a podle tvých představ. hodně zdaru přeje Toxic pages team.